• Anasayfa
 • Hakkimizda
 • Ürünler
 • Çevre
 • Su Objeleri Hakkinda
 • Bayii Destek
 • Olanaklar
 • Haberler
 • Iletisim
 
   
 

 

 • Göletinizi Bahar Mevsimine Hazırlamak

  Ülkenin büyük bir bölümünde bahar mevsimi gelmiş ve büyük ihtimalle siz, yüzgeçli arkadaşlarınıza merhaba demek ve birkaç su nilüferi yetiştirmek konusunda endişelisiniz. Balıklarınızın ve su bitkilerinizin temiz ve sağlıklı bir yaşam alanlarının olduğundan emin olmak için, su bahçeciliği mevsimi tamamen başlaman önce, aşağıdaki kolay bakım işlerini yerine getirmek isteyeceksiniz.

  1. Gazların değişimini sağlamak amacıyla buzda bir delik açık bırakmak için kışın koyduğun gölet ısıtıcısı ve gaz vericiyi kaldırın.
  2. Yaprak, çöp ve ince tortular gibi kış boyunca birikmiş parçaları çıkarın. Balık ağından daha ince örülmüş bir yüzey ağı, çökeltileri uzaklaştırmak için kullanışlı olacaktır.
  3. Eğer suyunuz oldukça kirliyse, suyunuzun bir bölümünü değiştirmek isteyeceksiniz. Bunu yapmak için, suyu boşaltmada, bir hortuma bağlı olan pompanızı kullanabilir ya da gölet temizliği için özel tasarlanan bir pompa satın alabilirsiniz (ya da yerel gölet yüklenicinize bunu ücret karşılığı yaptırabilirsiniz.) Gölet suyunuz besin maddeleri bakımından zengindir, bu nedenle pompaladığınız suyu, etrafınızdaki peyzaj ve bahçe toprağını sulamak için kullanınız. Çiçek ve sebzeleriniz bunun için size minnettar kalacaktır.
  4. Pompanızın ömrünü uzatmak için az bakım gerçekleştirin. Sadece emiş durumunu kontrol edin ve herhangi katı bir madde ya da pislik varsa temizleyin.
  5. Göletinizi suyla tekrar doldururken, Aquascape Gölet Arıtma Cihazı gibi bir tasfiye aygıtı kullandığınızdan emin olun. Gölet Arıtma Cihazı, klor, kloramin ve amonyağı ortadan kaldırır... ve ağır metalleri temizler. Üstelik bu, balık ve bitkiler için de güvenlidir.
  6. Su öğeniz çalışır duruma geldiğinde, içine su arıtması koyarak başlayabilirisiniz. Eğer suyun sıcaklığı 55 derecenin altında ise EcoBlast ve SAB ekleyerek (paket kullanma talimatlarını takip ettiğinizden emin olun) başlayabilirsiniz. SAB, suyunuzu temiz tutmaya yardımcı olan güçlü bir fosfat bağlayıcıdır. EcoBlast, balık ve bitkilerin güvenli bir şekilde yaşamasını sağlayan bir yosun önleyicidir. Bu iki ürün, göletinize iyi bir başlangıç sağlamak için beraber çok iyi çalışacaktır.
  7. Gölet suyunuzun sıcaklığı 55 C kadar geldiğinde, düzenli bir şekilde Eko sistem Yararlı Bakteriler eklemeye başlayabilirsiniz. Yararlı Bakteriler, göletinizin dengelenmesine yardımcı olur, filtreleri tortusuz ve temiz tutarak bakımı azaltır, zararlı amonyak ve nitriti azaltır ve kristal berraklığında su kalitesi sağlar.

  Göletinizin olabildiğince uzun süre temiz kalmasına yardımcı olmak amacıyla Eko sistem, göletinizi bu mevsime hazırlamak için size gerekli olan her şeyi içeren bir Bahar Başlangıç Kit’i üretti.

 

   
 
  Haberler   
 
 
Ekosistem Göletleri
 
Maxi Web Tasarım