• Anasayfa
  • Hakkimizda
  • Ürünler
  • Çevre
  • Su Objeleri Hakkinda
  • Bayii Destek
  •  Olanaklar
  • Haberler
  • Iletisim
     
 
  Su Manzarası Makaleleri  

Yavru Koi Balığının Neşesi

Havuzunuzda balık besliyorsanız er ya da geç yavruları olacaktır. Bahar sonu yaz başı genellikle koi ve japon balıklarının yumurtlamaya başladıkları zamandır. Koi ve Japon balıkları yumurtladıklarında suya binlerce yumurta bırakırlar ancak bunlardan çok azı hayatta kalarak yavru balığa dönüşür.


 

Nilüferleri Ayırmak İçin Öneriler

Nilüferlerinizin üzerindeki yaprakların küçüldüğünü ya da daha az çiçek açtığını fark ettiğiniz oldu mu? Cevabınız evetse, nilüferlerinizin kökleri düğümlenmiş ve ayrılmalarının zamanı gelmiş demektir.


Bahar Mevsiminde Göletinizdeki Değişimler

Artık bahar geldi, havuzunuzdaki değişiklikleri fark ediyorsunuzdur- balıklarınız yeniden hayata dönüyor, hatta bitki sürgünlerini bile görebiliyorsunuz. Ancak yaşanan bazı değişiklikler, fark ettiğiniz gibi aşırı yosun büyümesi, pek de istenen durumlar değildir.

   

Göletiniz için Aquascape İlkbahar Başlangıç Kiti

Aquascape ilkbahar Başlangıç Kiti temiz, düzenli ve sağlıklı bir gölet için ihtiyaç duyulan her şeyle birlikte eksiksiz gelmektedir. Başlangıç kiti suyunuzu iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda bütün göletinizi iyileştirmek için ihtiyaç duyduğunuz her şeyle gelir!

Göletiniz Balık Yetiştirmeye Elverişli mi?

Balıklarınızın rahat edebileceği bir göletiniz var mı? Bir göletin balıkların yaşayabileceği bir yer olup olmadığını etkileyen birkaç faktör bulunmaktadır, bu nedenle göletinize herhangi bir hayvan koymadan ya da yüzgeçleri olan birkaç yeni arkadaşı su bahçeniz için seçmeden önce balıklarınızın yaşam alanlarını değerlendirmek için birkaç dakikanızı ayırın.


 
 

Yılın Koleksiyoner Su Bitkisi ‘Scarlet Flame’

Uluslar arası Nilüfer ve Su Bahçeciliği Derneği (IWGS) Nymphaea ‘Scarlet Flame’ yi 2012 Yılı Koleksiyoner Su Bitkisi olarak ilan etmiştir. Bu tropik nilüfer,100 den fazla yaprak ve petalloid stamen içeren geniş kırmızı çiçeklerle benzersiz bir şekle sahiptir. 'Scarlet Flame' Florida Su Fidanlığı tarafından getirildi ve 2011 IWGS Yeni Nilüfer Yarışması Tropical Day-Blooming kategorisinde birinciliği kazandı.


Göletinizi Bahar Mevsimine Hazırlamak

Ülkenin büyük bir bölümünde bahar mevsimi gelmiş ve büyük ihtimalle siz, yüzgeçli arkadaşlarınıza merhaba demek ve birkaç su nilüferi yetiştirmek konusunda endişelisiniz. Balıklarınızın ve su bitkilerinizin temiz ve sağlıklı bir yaşam alanlarının olduğundan emin olmak için, su bahçeciliği mevsimi tamamen başlaman önce, aşağıdaki kolay bakım işlerini yerine getirmek isteyeceksiniz.

Su bitkilerinin temel özellikleri

Su bitkileri, dengeli bir ekosistem havuzu oluşturmak için önemli bir faktördür. Su bitkilerinin havuza eklenmesi, bu hobiye neden başladığınıza bakılmaksızın, su bahçeciliğinin önemli bir parçasıdır. Geniş bir bitki seçeneğiyle çevreye güzellik ve doğallık kazandırır.

 
 
  Haberler   
 
 
 
Ekosistem Göletleri
 
Maxi Web Tasarım