• Anasayfa
  • Hakkimizda
  • Ürünler
  • Çevre
  • Su Objeleri Hakkinda
  • Bayii Destek
  •  Olanaklar
  • Haberler
  • Iletisim
 
 

Su öğelerinin faydaları

Ev Dekorasyonu

    Gelişen bahçe peyzajı mülkünüzün değerini artırır ve su öğeleri de mekanınızın diğerlerinden ayrılmasını sağlar. Ön avludaki bir Göletsiz Şelale gayri menkul alıcılarının dikkatini cezp ederken, arka avludaki Ekosistem

 
    Göletiniz evinizin değerini güverte, veranda ya da çardak kadar artırır. Bir su öğesinin sesi trafik veya komşuların gürültülerini bastırır. Ayrıca, su öğeleri bahçenize estetiksel bir çekicilik kazandırırken eğlence için uygun bir fon sağlar. Su cephesi olan mülkler değerli birer ticari maldır ve açık alanlardaki yaşam alanınıza göl ya da okyanus kıyısına göçmek zorunda olmadan kolayca su ekleyebilirsiniz..

‘National Association of Realtors tarafından yapılan son araştırmaya göre, müşterilerin % 20’sine yakını ev alırken bahçe düzenlemesini ‘çok önemli’ bir etken olarak gördüklerini söylemişlerdir.’ (Wall Street Journal. Selling Houses by the Yard. (Bahçeli Evlerin Satışı) Ağustos 17, 2007)

‘Suya bitişik mülkler-göl, gölet, akarsu, ırmak ya da okyanus- genellikle daha pahalı olur.’ (Kaplan,Kaplan ve Ryan. With People in Mind: Design and Management of Everyday Nature, p.113)

Aileyle Geçirilen Güzel Zamanlar

    Arka bahçedeki göletler, arkadaş ve aile bireyleri için bir toplanma noktası yaratır. Küçük çocuklar, gençler, anne babalar ve büyük anne ve büyük babalar göletin kıyısında dinlenmekten hoşlanırlar ve su öğeleri aileyi bir araya toplama konusunda mıknatıs gibi işlev görür.

    Gölet kıyısında aile yemeklerinin tadını çıkarın ve akşamı sevdiklerinizle birlikte dinlenerek geçirin. Ekosistem göletinizle küçük çocuklara doğanın mucizelerini  öğretin. Her yaştan insan balıkların nilüferlerin altından kaymasını izlemeyi sever.

Sağlık ve Zindelik

    Su öğeleri günün yoğun stresinden kurtulup dinlenmenize yardımcı olacak rahatlatıcı manzara ve ses sağlar. Kan basıncınızı düşürür ve ayaklarınızı yukarıya yaslayıp Tabiat Ananın iyileştirici etkisinin keyfini sürdükçe, bedensel ve ruhsal sağlığınız geliştir.

    ‘ Hastanede doğal kır manzarası görebilen hastalar ameliyattan daha hızlı iyileşir ve daha az ağrı kesici ilaca ihtiyaç duyarlar. Ayrıca, insanların stresli bir deneyimden sonra şehir değil de doğa manzarası gördüklerinde kalp atış hızı, kan basıncı ve diğer ölçümler normal seviyelere daha hızlı dönmektedir.’ (The Sustainable Sites Initiative. Standart ve Kılavuz: Ön Rapor. Kasım 2007.)

Çevreyi Koruma

Çevresel sürdürülebilirlik günümüz dünyasının merkezinde yer alıyor, ve su dünyanın en muhteşem kaynağı olarak önemli bir role sahip. Bir ekosistem göleti çok az bir bakımla kendi devamlılığını sağlıyor.

Başlangıçta dolmak için bir çok galon su almasına rağmen , uzun vadede yerleştirildiği yerdeki çimlerden bile daha az suya gereksinim duyuyor. Su öğeleri kuşlardan, kelebeklere kadar her tür hayvanın ilgisini çeker. Lisanslı doğal yaşam alanları popülaritesini artırmaya devam ediyor ve belge almak için gereken tek şey sudur. Su bahçeciliği, kendinizi onun güzellik ve doğallığına kaptırdığınızda yeni hobiniz oluverir. Gölet, akvaryumunun bakım ve karmaşası olmadan evcil hayvan olarak balık beslemenize imkan sağlar. Su bitkileri bahçecilik ufkunuzun petunya ve gülden çok daha ötelere genişlemesine şans verir. Ek olarak, kuşlardan hoşlananlar bir çok türden tüylü dostun su öğesine toplanmasından zevk alacaktır.

‘ Bahçe peyzajı bir binanın çevresindeki mikroiklimi 20-25 derece F. değiştirebilir. ABD Enerji Bakanlığına göre, enerji tasarruflu bahçe tasarımı konutun ısınma faturasında %30’a varan  tasarruf sağlayabilir. Serinleme konusunda tasarruf oranı daha da fazladır. Florida’daki testler klima maliyetlerinde % 50’lik bir azalmayı ortaya koymaktadır. Birçok insan avlularını uygun bir şekilde kullanarak yılda en azından birkaç yüz dolar  tasarrufta bulunabilir. Ayrıca su sıcaklık etkisini azaltır. Küçük bir gölet bile işe yarayabilir.
http://www.epa.gov/greenkit/landscap.htm)

  Haberler   
 
 
 
Ekosistem Göletleri
 
Maxi Web Tasarım